Nákup nad 99€ Vám doručíme ZADARMO

Vlnený vankúš Naturtex ISLANDSKÁ VLNA, 70x90, 1200g

Elegantný, hodvábne ľahký a na dotyk jemný vankúš. Materiál poťahu vankúša je z čistej bavlny, výplňou je Soft-fill recyklovaný polyester (GRS), ktorý zaisťuje pružnosť výrobku a ľahšiu manipuláciu. Medzi týmito vrstvami je prešívaná islandská vlna, ktorá robí produkt výnimočným.

Môžeme doručiť do:
18.07.2024
Skladom
Kód: 5998306382904
Značka: Naturtex
49 € 40,83 € bez DPH
Kategória: Paplóny a vankúše
Rozmer: 70x90 cm / veľký
Tvrdosť vankúša: 2 / normálny
Vlastnosti: Pre citlivú pokožku
Výplň: Islandská vlna / polyester
Objem výplne: 1200g
Poťah: 100% bavlna / satén
Farba: Biela
Typ: Prešívaný
Kvalita: I. trieda
Záruka: 2 roky

Islandská vlna je vďaka vysokokvalitným metódam chovu zaslúžené uznávaná. Islandské ovce majú unikátnu dvojitú vrstvu vlny, aby zvládli náročné klimatické podmienky. Spodné a vrchné vlákna sú spracované spoločne, čo dodáva islandskej vlne jej osobitý charakter. Jemné, mäkké spodné vlákna poskytujú pohodlie, zatiaľ čo hrubšie, pevnejšie vrchné vlákna zaisťujú oporu vankúša. 

Materiál poťahu vankúša je z čistej bavlny, výplňou je Soft-fill recyklovaný polyester (GRS),ktorý zaisťuje pružnosť výrobku a ľahšiu manipuláciu. Medzi týmito vrstvami je prešívaná islandská vlna, ktorá robí produkt výnimočným.

Vlna má vynikajúcu absorpčnú schopnosť a paropriepustnosť, takže vynikajúco pohlcuje vlhkosť z ľudského tela. V teple ochladzuje a v chladnejšom počasí udržiava rovnomernú telesnú teplotu, čím zaisťuje pocit sucha alebo tepla. Je vhodný najmä pre milovníkov prírodných materiálov. Vlna sa elektrostaticky nenabíja, nepriťahuje (dokonca čistí) prach, preto má antialergénny účinok. Je odolný proti krčeniu, je elastický, odolný prachu a prachovým roztočom, preto je vhodný pre astmatikov a ostatných osôb trpiacich respiračnými chorobami.

Podľa odporúčania výrobcu sa v záujme zachovania kvality výrobku odporúča výrobok prať maximálne raz ročne a sušiť v sušičke!


Zloženie vankúša

  • Poťah: 100% bavlna / satén
  • Výplň: 95% islandská vlna, 5 % ostatné vlákna (obal), 100 % Soft-filled recyklovaný polyester GRS (výplň)


Ošetrenie paplóna


osetrenie saten-vlna

 

  • Maximálna teplota prania 30ºC, šetrný postup
  • Výrobok sa nesmie bieliť
  • Možné sušiť v sušičke pri nižšej teplote sušenia
  • Výrobok sa nesmie žehliť
  • Profesionálne chemické čistenie v  tetrachlóretyléne a všetkých rozpúšťadlách uvedených pre symbol F, šetrný postup

 

Starostlivosťou o tieto produkty sa dlhodobo zabezpečí zachovanie ich dobrých vlastnosti. Na tento účel by mali byť výrobky z vlny častejšie (aj týždenne) vetrané na čerstvom vzduchu. Po vetraní je vhodné ich vo všetkých prípadoch vytriasť. Skutočne čistá vlna sa poškodzuje silným účinkom tepla a svetla, jeho pevnosť klesá, stráca lesk, a preto by mala byť chránená pred slnkom. Prevetrávajte na tienistom mieste, mimo dosahu sálavého tepla. Vlna sa pod vplyvom vlhkosti dobre regeneruje, preto je občas vhodné poprašovať vodou alebo vetrať vo vlhkom počasí. V prípade domáceho čistenia prať ručne pri použití čistiaceho prostriedku na vlnu alebo šampónu s lanolínom. Vyhýbajte sa prania v práčke a odstredenia.


TUV Superbrands 2017  Okotex Muszalas Okotex Step 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu