Nákup nad 99€ Vám doručíme ZADARMO

Zimný vlnený paplón Naturtex ISLANDSKÁ VLNA, 200x220, 1500g

Elegantný, hodvábne ľahký a na dotyk jemný paplón. Výplňou paplóna je islandská vlna a poťahom je čistá bavlna so saténom. Vďaka výplni má paplón pozitívny vplyv na vaše zdravie. Odporúčame milovníkom prírodných materiálov.

Môžeme doručiť do:
18.07.2024
Skladom
Kód: 5998306382898
Značka: Naturtex
126 € 105 € bez DPH
Kategória: Paplóny
Rozmer: 200x220 cm / dvojlôžko
Použitie paplóna: Zimné
Hrejivosť paplóna: **** / zimný
Vlastnosti: Pre citlivú pokožku
Výplň: Islandská vlna / polyester
Objem výplne: 1500g
Poťah: 100% bavlna / satén
Farba: Biela
Typ: Prešívaný
Kvalita: I. trieda
Záruka: 2 roky
Islandska vlna paplon detail
Doprava zadarmo

Vlna má vynikajúcu absorpčnú schopnosť a paropriepustnosť, takže vynikajúco pohlcuje vlhkosť z ľudského tela. V teple ochladzuje a v chladnejšom počasí udržiava rovnomernú telesnú teplotu, čím zaisťuje pocit sucha alebo tepla. Je vhodný najmä pre milovníkov prírodných materiálov. Vlna sa elektrostaticky nenabíja, nepriťahuje (dokonca čistí) prach, preto má antialergénny účinok. Je odolný proti krčeniu, je elastický, odolný prachu a prachovým roztočom, preto je vhodný pre astmatikov a ostatných osôb trpiacich respiračnými chorobami.

Odporúčame milovníkom prírodných materiálov - najmä vlny - a zákazníkom, ktorí hľadajú kvalitné produkty s dlhou životnosťou. Výplň výrobku obsahuje okrem 80% islandskej vlny aj 20 % recyklovaného polyesteru (GRS), čo zaisťuje ľahšiu manipuláciu s výrobkom a snahu o ochranu životného prostredia. 

Podľa odporúčania výrobcu sa v záujme zachovania kvality výrobku odporúča výrobok prať maximálne raz ročne a sušiť v sušičke!


Zloženie paplóna

  • Poťah: 100% bavlna / satén
  • Výplň: 80% islandská vlna, 20% recyklovaný polyester (GRS)


Ošetrenie paplóna


osetrenie saten-vlna

 

  • Maximálna teplota prania 30ºC, šetrný postup
  • Výrobok sa nesmie bieliť
  • Možné sušiť v sušičke pri nižšej teplote sušenia
  • Výrobok sa nesmie žehliť
  • Profesionálne chemické čistenie v  tetrachlóretyléne a všetkých rozpúšťadlách uvedených pre symbol F, šetrný postup

 

Starostlivosťou o tieto produkty sa dlhodobo zabezpečí zachovanie ich dobrých vlastnosti. Na tento účel by mali byť výrobky z vlny častejšie (aj týždenne) vetrané na čerstvom vzduchu. Po vetraní je vhodné ich vo všetkých prípadoch vytriasť. Skutočne čistá vlna sa poškodzuje silným účinkom tepla a svetla, jeho pevnosť klesá, stráca lesk, a preto by mala byť chránená pred slnkom. Prevetrávajte na tienistom mieste, mimo dosahu sálavého tepla. Vlna sa pod vplyvom vlhkosti dobre regeneruje, preto je občas vhodné poprašovať vodou alebo vetrať vo vlhkom počasí. V prípade domáceho čistenia prať ručne pri použití čistiaceho prostriedku na vlnu alebo šampónu s lanolínom. Vyhýbajte sa prania v práčke a odstredenia.


TUV Superbrands 2017  Okotex Muszalas Okotex Step 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu